alunite

Boli de piele

Postata de Otilie cu 10 ani in urma.

buna seara! am si eu o alunita langa nas de cand eram mica. ulterior, mi.au mai aparaut inca 3 langa prima. vreau sa le scot prin interventie chirurgicala dar imi e teama de cicatricea care ar ramane. am consultatat medicul si a zis k e ok, pot sa le scot fara probleme. acum intrebarea mea este: fiind apropiata, si fiind pre fata, ar putea ramane o cicatrice urata si mare? si inca ceva: ce pot face pentru cicatricile aparute dupa acnee? va rog, am nevoie de un raspuns

Raspunsuri (1)

FreeStyle11

acum 10 ani

In functie de marimea alunitei iti vei da seama si de marimea cicatricei.Daca e mare si cicatricea va fi la fel, insa se poate repara dupa aceea prin cirurgie plastica, nu ma pricep exact trebuie sa vorbesti cu un doctor.Si cicatricile de la acnee se trateaza prin anumite tratamente de regenare a pielii:creme, laser etc.