alunite

Boli de piele

Postata de gb gabi cu 12 ani in urma.

buna ziua!am acasa piscina si tratez apa ....am obeservat ca imi apar alunite pe corp de la apa din piscina ...care este cauza si ce pot face?

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

ar trebui sa va prezentati la medicul dermatolog, deoarece fara un consult dermatologic, nu se poate preciza despre ce afectiune este vorba. termenul de ''''alunite'''', se pare ca este folosit in popor pentru mai multe leziuni cum ar fi: orice pata maronie aparuta pe piele dar si pentru orice excrescenta (nevi sau veruci?)
totusi, daca doriti si stiti cum sa procedati, puteti sa postati aici o poza cu leziunile pe care le aveti, in modul acesta am putea sa raspundem la intrebarea dumneavoastra mai bine.

va urez o seara buna