Alunite proeminente

Boli de piele

Postata de Dianaardeleanu cu 11 ani in urma.

Salutare!Ma numesc Diana,am 32 de ani si mi-au crescut in general sub sani si sub brat niste alunite proeminente,de culoarea pielii....nu sunt mari,dar am vazut ca se inmultesc odata cu trecerea timpului......Imi poate da cineva un sfat sau sa-mi recomande un tratament pentru a scapa de ele????Va multumesc!!!!

Raspunsuri (4)

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

trebuie sa va vada un medic dermatolog care prin examen clinic direct va pune diagnosticul tipului de alunita si va prescrie tratamentul in functie de natura ei clinica.

Dianaardeleanu

acum 11 ani

Multumesc mult!

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Cel mai probabil e vorba de papiloame virale, date de virusul papiloma, formatiuni benigne cutanate si nu alunite; trebuiesc cauterizate de catre dermatolog.

Dianaardeleanu

acum 11 ani

Va multumesc mult!!!!!Am sa merg la un medic sa ma interesez......sa vad ce am de facut.....Ar fi bine sa fie asa.