Alunita

Boli de piele

Postata de AlinAlinAlin cu 11 ani in urma.

Buna ziua, din greseala ieri mi.am zgariat putin o alunita (specific ca alunita este putin iesita in relief si de marime mica la nivelul gatului), a curs extrem de putin sange,,mai deloc. Intrebarea mea ar fi ,,pot fi ceva probleme? multumesc mult.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este bine sa o tineti sub observatie, iar daca veti remarca modificari in forma, dimensiuni, etc, este recomandat sa va adresati unui medic dermatolog.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

sub denumirea pop**ara de alunita se poate sa reprezinte in limbajul tehnic dermatologic medical numeroase tumori cutanate sau boli dintre care unele chiar periculoase; prin urmare este neaparat nevoie sa mergeti la un medic dermatolog care sa va consulte si eventual sa va prescrie si investigatii paraclinice de laborator.

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 11 ani

sub denumirea pop**ara de alunita se poate sa reprezinte in limbajul tehnic dermatologic medical numeroase tumori cutanate sau boli dintre care unele chiar periculoase; prin urmare este neaparat nevoie sa mergeti la un medic dermatolog care sa va consulte si eventual sa va prescrie si investigatii paraclinice de laborator.