alunita in cap

Boli de piele

Postata de catalin_ing cu 15 ani in urma.

fratele meu are un tip de alunita in cap de cand are copil. cu fiecare an alunita crestea iar acum este de marimea si culoare samburelui de cireasa. se poate trata sau trebuie neaparat operata?

Raspunsuri (2)

carmen658

acum 15 ani

Buna Lumi,
Depinde cat de mare este acea alunita.Cel mai bine ar fi sa mearga la un dermatolog si sigur doctorul stie ce sa faca. Sanatate

Nora5

acum 15 ani

Buna
daca alunica continua sa creasca cred ca va trebui operata.
Eu am mers la un dermatolog care a folosit un spray cu azot care usuca alunitele si acestea pica.
Numai bine