Alergie sau?

Boli de piele

Postata de Alex44444 cu 11 ani in urma.

Buna seara .Am si eu o problema foarte "grava" zic eu .De cateva luni ma mananca pielea foarte rau .Ma scarpin in asa fel ,incat dau de sange .Tot corpul in afara de fata,gat,scalp.Este foarte insuportabil.Reusesc sa adorm la orele diminetii din cauza acestei probleme .Ce sa fac ..Am consultat 2 medici ,mi-au oferit niste pastile+ siropuri ,creme ...dar degeaba .Nu reusesc sa scap de aceasta problema .Nu stiu incotro sa o mai iau .Ma scarpin in mod excesiv pe picioare ,in fona feselor si in zona intima (penis,testicole).Tin sa mentionez ca sunt singurul din familie care are aceasta problema ,desii suntem in permanenta apropiere toti membrii familiei .Ei nu au nimic .Ma poate ajuta cineva cu un sfat ,sau ceva in legatura cu un medicament ??.Astept un raspuns aici ,sau la adresa de e-mail .Multumesc frumos .O seara placuta tuturor !

Raspunsuri (3)

Dr. Mirela Telipan

acum 11 ani

Poate fi vorba si de scabie (raie); puteti face un examen parazitologic cu rezultat pe loc, la spit. Colentina , la lab. de parazitologie.

Alex44444

acum 11 ani

Eu sunt in Italia .Am sa ma interesez aici despre aceste examen .Multumesc frumos pentru raspuns.

acum 11 ani

Efectuati si un examen de scaun, pentru a exclude o parazitoza intestinala.