ajutor!

Boli de piele

Postata de Gabbryella cu 11 ani in urma.

Buna seara! Fata mea sufera de psoriasis la nivelul scalpului. Am fost cu ea la un dermatolog insa medicatia prescrisa nu a avut nici un efect. Pana acum a tinut boala in frau cu diferite uguiente care ajutau, catusi de putin, insa de la un timp nici acestea nu mai actioneaza , suprafata infectata marindu-se. As dori sa stiu ce tratament ar trebui sa urmeze si daca necesita un regim special. ?

Raspunsuri (1)

Sari

acum 11 ani

Cauta pe internet cauzele si metode naturiste de vindecare.Incearca si consult psihologic, caci dupa Noua Medicina Germanica, toate suferintele noastre trupesti se datoreaza unor blocaje emotionale.Baia de tarate sigur o va ajuta.Se pune cam 1 kg tarate intr-un material, bine legat, se toarna apa fierbinte, in cada , peste tarate, care se apasa, sa iasa toate substantele nutritive din tarate, apa devenind ca un lapte, alb galbuie,pana se umple cada, si se sta cam 20 minute, in acea apa, dar zona inimii sa nu stea in apa, masand usor tot corpul, inclusiv zonele bolnave. Apoi, nu se clateste, se sterge foarte putin acea apa , ca sa-si produca efectele la maxim.O data sau de doua ori pe saptamana este ideal.
Cam la a cincea baie se vor vedea efectele cu siguranta.
Alimentatia echilibrata , cu multe alimente verzi, crude, naturale, nu cu E-uri, ii vor fi de foarte mare ajutor.
Sanatate.