Ajutor!!!

Boli de piele

Postata de electra cu 12 ani in urma.

Buna seara! In urma cu 6 zile am fost la un nou medic dermatolog pentru a-mi trata acneea. Mi-a prescris urmatoarele: 1 capsula de doxicilina timp de 20 de zile, isotrexin gel aplicat in fiecare seara pana dimineata, timp de o luna, iar brevoxil aplicat dimineata pana seara. Problema este ca dupa 5 zile de tratament, fata mea ma arde groaznic. Este rosie ca racul. Desi ma dau si pe brate si pe spate cu ele, doar asupra fetei si a gatului au reactia asta. Nu stiu cum sa procedez. Sa ma duc din nou la dna doctor? Mentionez ca acneea mea este una polimorfa, dezvoltata mai mult sub piele decat in afara. Nu exista cosuri, ci puncte albe si negre si comedoane inflamate. Mi-as dori sa ma ajutati cu un sfat daca ati trecut prin asa ceva!

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 12 ani

MERGETI INAPOI LA DERMATOLOGUL CARE V-A DAT TRATAMENTUL!!!

naty

acum 12 ani

offf eu la 4 medici dermatologi am fost sh nici unu nuu mo ajutat tin dieta nu manink nimik gras ciokolata nu manink cafea nu servesk iau diane 35 de vreo 4 luni mam dat numai nushtiu cu ce, se inroshea sh la mine fata de la atitea nebunii sh pina la urma nimik rezultat .... din cele auzite shtiu ca brevoxylul arde fata :(

Georgiana Andreea

acum 10 ani

Am avut si eu exact problema ta si iti recomand tratamentul cel mai eficent pentru mine si pe care il am de la un doctor dermatolog foarte bun, care m-a ajutat sa scap de acnee si puncte negre:

tratament cu creme pe baza ulei 100 % pur de arbore de ceai(tea tree) de la Thursday Plantation.

Uleiul de arbore de ceai contine compusi antibacteriali si antimicrobiali foarte puternici care ajuta la distrugerea bacteriilor. Uleiul de arbore de ceai nu usuca pielea, ci o hraneste si in acelasi timp elimina acneea si punctele negre si albe.

Am mai folosit si demachiant si lotiune tonica special concepute pentru acnee pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Pe mine m-au ajutat foarte mult produse de la sus sa scap de acnee si le recomand cu ceea mai mare incredere.

Acuma mai folosesc doar un sapun special pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation, pentru a controla excesul de sebum si pentru a distruge eficent bacteriile