ajutor

Boli de piele

Postata de nicu8105773 cu 14 ani in urma.

in zona capilara mi-a aparut o pata rosie cu mancarimi insotita cu usturime va rog sa-mi spuneti ce tratament pot lua multumesc

Raspunsuri (2)

ionica

acum 14 ani

Incearca cu Nidoflor crema. Se aplica de 2-3 ori pe zi un strat subtire de crema pe zona cutanata lezata masand usor regiunea pentru a favoriza patrunderea cremei.

Dr. Dermatologie

acum 14 ani

Din descriere ar putea fi vorba despre o eczema, caz in care puteti aplica un unguent cu spectru larg precum Triderm, de 2 ori/zi. Consultati si un medic dermatolog care sa poata vedea exact despre ce este vorba, intrucat descrierea DV se suprapune peste mai multe afectiuni dermatologice. Multa sanatate!