acneea

Boli de piele

Postata de dianamorena cu 12 ani in urma.

buna ziua.as avea si eu o intrebare.cum pot scapa de acnee?am folosit crema skinoren recomandata de farmacista si nu a avut efect.ce imi recomandati?multumesc

Raspunsuri (5)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

ac***a in vedere varietatea formelor si gravitatii acneei, va recomand un consult dermatologic inainte de initierea unui astfel de tratament. daca este vorba de o acnee usoara, puteti sa incercati diferite produse dermato-cosmetice si o multime de sfaturi despre schimbarea alimentatiei si stilului de viata, dar daca este vorba de o acnee mai severa trebuie sa mergeti la un consult dermatologic pentru identificarea formei si tratamentului corect, in special deoarece unele tratamente au si posibile efecte secundare mai importante si trebuie sa mergeti periodic la control.
pentru mai multe informatii despre posibilele tratamente va recomand si urmatorul articol: //sfatulmedicului.ro/Acneea/tratamente-eficiente-pentru-acnee_7495

va urez o zi buna

ANONIM XXX

acum 12 ani

Iti recomand din toata inima Zynerit pt acnee si sapun de sulf.si eu am avut probleme mari cu acneea,am fost la medicul dermatolog si mi-a recomandat sa ma spal pe fata cu sapun de sulf si pe urma sa dau cu zYnerit.cu putina rabdare daca o sa imi urmezi sfatul(sapun de sulf si zynerit) o sa scapi de acnee.acuma totul depinde si de tenul tau,daca nu suporti zyneritu poti incerca cu crema Retin A.de asemenea este foarte buna.sper ca acest tratament sa te ajute si pe tine cum ma ajutat pe mine.totul este sa ai rabdare,nu o sa scapi de acnee in 2-3 zile.mult succes :*

Vlad

acum 10 ani

Si daca am tenul gras este bun ?

Dariastan

acum 9 ani

Eu am avut acnee mult mult timp, am un ten gras iar din cauza excesul de sebum toata fata mea era mereu plina de cosuri mari si foarte urate. Iti recomand sa cauti un tratament natural pe baza de creme anti-acnee din ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la THursday Plantation.

Pot sa zic ca dupa ce am folosit aceste produse, care mi-au fost recomandate de o prietena, care si ea a spacat de cosuri tot cu ele., au inceput sa apara si la mine rezultatele mul dorite de cativa ani de zile.

Eu am folosit acelasi produse care le-am folosit si amica mea: o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-ancee. Dupa ceva timp de folosire, tenul a inceput sa iti revina, il vedeam mai curat zi dupa zi si treptat am scapat complet de acnee.. Le recomand si eu. pup

simona

acum 9 ani

si eu tot aceste 4 produse de la Thursday Plantation, le-am folosit si au dat rezultate pentru cosuri si puncte negre, deci le recomand si eu.