acnee

Boli de piele

Postata de lollypuff cu 12 ani in urma.

eu am o problema nu foarte grava dar destul de deranjanta....imi apar cosuri pe spate si nu mai stiu cum sa scap de ele...am fost si la dermatolog dar mia trecut pe moment dupa miau reaparut....dar problema este ca imi raman si cicatrici....oare ce sa fac?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Sa mergeti inapoi la dermatolog si sa ii spuneti ca reapar si sa va dea altceva. Daca nu sunteti multumita, apelati la alt dermatolog.

monica

acum 9 ani

am avut si eu probleme cu acnee pe corp si singurul tratament care a functionat a fost unul natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai - tea tree de la Thursday Plantation
Am folosit un sapun natural, o crema antiseptica si o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai. La fiecare folosire de sapun sau crema am pus 4-5 picaturi de ulei in palma. La mine a functionat si iti recomand.
Legat de cicatrici, eu am ramas cu cateva pe ten. Cand eram mai mica am spart cateva cosuri si mi-au ramas niste gauri in ten. Eu am reusit sa ma vindec dupa ce am folosit un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Il recomand pentru cicatrici, a functionat la mine.