acnee

Boli de piele

Postata de dafff67 cu 13 ani in urma.

buna all! sio am accnee !
iar pe degetele de la maini si pe picioare (in spate) mi -au aparut niste eczeme!
care ar putea fi cauza !
sufar de candidoza genitala!
si eu fost la dermatologie si de geaba ! am liniste pastile si atat!
ce analize antialergice ar trebui sa fac ca sa vad cauza?

Raspunsuri (7)

valmary

acum 13 ani

pentru candidoza tratati mai intai clamydia cu antibiotic specific,altfel va veti confrunta mereu cu aceasta(la prima raceala,oboseala,stres...).cel mai bine faceti testul papanicolau si vedeti sa nu aveti vreo specie de herpes

dafff67

acum 13 ani

NU AM ! AM FACUT DEJA PAPA NICOLAU!~

valmary

acum 13 ani

daca ai facut testul PAP si continui sa ai candidoza,nu e bine.fa un test la orice laborator de analize specific pt clamydia(ti se vor lua probe din gura cu un betisor si din "scaun")e simplu.intreaba doctorul care va efectua testul si ce trebuie facut pt a vedea daca e vorba si de herpes simplex.acesta e usor confundat cu o simpla infectie vaginala,dar e mai grav si revine des.eu m-am confruntat mult timp cu asa ceva si toti doctorii mi-au dat diagnostice gen candida,informeaza-te si despre herpes,

baciu costel florin

acum 13 ani

vreau sa scap de cosuri nu stiu cum :D

Carpe Diem

acum 13 ani

Daca vizitezi un dermatolog, ai sanse sa te ajute sa scapi de cosuri

Ana

acum 13 ani

Buna!
Nu dispera pt. ca orice problema are si o rezolvare. Eu m-am confruntat ani de zile cu o acnee f agresiva, insa in vara asta am gasit solutia care m-a scapat! Am facut o cura de detoxifiere a organismului cu un produs natural, astfel incat toxinele nu mai ies prin piele sub forma de cosuri, ci se elimina. Acum sunt curata, mi s-au dus inclusiv urmele.
In ceea ce priveste candidoza, o prietena de-a mea a scapat tot printr-un produs naturist. Ti le recomand cu caldura pe acestea deoarece dau rezultate mult mai bune, nu sunt agresive cu organismul si nu au contraindicatii.
Pentru detalii iti las adresa mea de email: [email protected]

dafff67

acum 13 ani

merci ! da-mi mai multe detalii ! messenger [email protected]