acnee

Boli de piele

Postata de nomy22 cu 14 ani in urma.

As dori sa intreb,daca stie cineva o crema buna de la care trec petele rosii dupa acnee?
Acum 2 ani am avut fata plina cu acnee...cu greu a trecut,dar au ramas multe pete rosii.Se inrosesc si mai tare cand ies afara la aer, sau la soare.Va rog,daca stie cineva vreun fel de tratament,sa ma ajute.Multumesc mult

Raspunsuri (15)

Julienne

acum 14 ani

Buna! Poti incerca un peeling cu o crema preparata dupa reteta doctorului Ciuhrii. Se foloseste pentru a indeparta petele, cicatricile ramase dupa ce acneea a disparut. O poti gasi la diverse farmacii din tara, in special la cele naturiste.

Iar din experienta proprie (peelingul de la Noblesse personal nu l-am incercat, deoarece inca ma lupt cu acneea), te-as sfatui sa-ti cumperi un Bioptron de la Zepter si sa-l folosesti pe locurile afectate, cate 4 minute pe zi, pe fiecare zona (dar poti sa mai intrebi un doctor). Eu am unul acasa si chiar functioneaza!

Succes!

Fluviux

acum 14 ani

Citat:
As dori sa intreb,daca stie cineva o crema buna de la care trec petele rosii dupa acnee?
Acum 2 ani am avut fata plina cu acnee...cu greu a trecut,dar au ramas multe pete rosii.Se inrosesc si mai tare cand ies afara la aer, sau la soare.Va rog,daca stie cineva vreun fel de tratament,sa ma ajute.Multumesc mult

incearca crema de la nivea se numeste nivea soft se gaseste la magazin oarecare e crema care am folosito eu sa scap de cicatrici in urma acneei :) merge super si nu iti lasa tenul uns

Fluviux

acum 14 ani

Citat:
Buna! Poti incerca un peeling cu o crema preparata dupa reteta doctorului Ciuhrii. Se foloseste pentru a indeparta petele, cicatricile ramase dupa ce acneea a disparut. O poti gasi la diverse farmacii din tara, in special la cele naturiste.

Iar din experienta proprie (peelingul de la Noblesse personal nu l-am incercat, deoarece inca ma lupt cu acneea), te-as sfatui sa-ti cumperi un Bioptron de la Zepter si sa-l folosesti pe locurile afectate, cate 4 minute pe zi, pe fiecare zona (dar poti sa mai intrebi un doctor). Eu am unul acasa si chiar functioneaza!

Succes!

salut daca vrei sa incerci ceva pt acnee iti spun eu un tratament ieftin si foarte bun numai sa nu abuzezi de el :) am suferit si eu de acnee timp de 6 ani si am incercat multe,, si pt interior si exterior medicamente in cele din urma am ajuns sa cunosc mai bine decat multi doctori decat multi doctori in domeniul acneei deaorece am citit prospectul la tot ce am incercat .. te sfatuiesc sa incerci un tratament care a mers in cazul meu.... daca teai tratat cu antibiotice medicamente si nu ai scapat inca de cosuri este datorita faptului ca bacteriille din fata nu mor usor si mai degaraba se atenueaza la medicamente dupa care se obisnuiesc cu ele si ies dinou dupa putina vreme.. incearca sa folosesti seara inainte de culcare
NIDOFLOR numai sa iti ungi fata cu putin la inceput apoi cand te trezesti dinou si in maxim 5 zile dispare tot de pe fata :) deoarece nidoflorul este un antibiotic ff puternic folosit contra infectiilor de natura ff grava precum ranile infectate deja,,, ceea ce e mai grav ca si acneea obisnuita, si odata la 2 zile sa iti cureti fata cu un toner pt fata sau cu un exfoliant poti incerca praful de copt cu apa pui apa peste praf il faci ca o pasta mai moale aplici pe fata in cateva minute se usuca apoi il speli usor cu apa si tenul ramane curat ba chiar inlatura roseata de pe fata simpuritatile si chiar previne aparitia punctelor negre.. e bine k nidoflorul sa il folosesti o saptamana cu pauza de o saptamana in care sa iti hidratezi pielea cu o crema buna dar care sa nu iti lase tenul gras si normal deaoarece pe tenul gras se inmulteste mai tare acneea :) poti incerca apoi mai vb :)

Eva31781

acum 10 ani

Pastile pentru acnee - http://bit.ly/15mzrbr

maya(

acum 14 ani

si eu am avut probleme cu tenul,dar multumita cremei,care a functionat cu minune asupra tenului meu,sper ca te va ajuta si pe tine.numai bine

cristina

acum 14 ani

ia-ti cv de la avon!!!sunt fffff bune!!!mi-am luat si eu asa cv !!!

oana

acum 14 ani

am pete rosii si putine cosuri,dar nuj ce sa mai fac sa mi treaca pt ca am folosit tot felul de creme,pastile si nimik sau dupa ce am intrerupt mi au aparut o gramada.In legatura cu nidoflorul,chiar este bun?in cat timp te ajuta sa te vindeci?

crina

acum 14 ani

afatul meu este sa nu folositi zineryt,acneon sau alte medicamente,tratamente pe baza de antibiotice,existaun cd despre cineva care a scapat de acnee in 3 zile eu mi l am comandat ast sa incerc,doar natural
!

Sophie

acum 13 ani

Crina, nu ne-ai mai spus, cum e cu CD-ul, ai scapat??? a ajutat?

lukiana

acum 12 ani

eu mi-am komandat cd-ul renumit ,,scapi de cosuri in 3 zile,, dar totu e o minkiuna,am primit cd-ul iar pe el nu este nimik,sunt doar minkiuni...

Dan

acum 10 ani

Mi-am luat si eu nidoflor si pe prospect spune sa nu se folosesca la acnee :(.

Isabela Voinea

acum 10 ani

Am avut si eu probleme cu acnee timp de 10 ani de zile dar nu mi-au ramas petele rosii sau semne.

Eu am reusit sa scap de acnee dupa ce am inceput sa folosesc creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Pe langa creme am mai folosit si demachiant si lotiune tonica special concepute de acnee pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai.

Problema mea cu cosurile a disparut doar cu ajutor acestor creme si fara sa raman cu semne sau pete.
Le recomand cu ceea mai mare incredere.

Ioana Gianina

acum 10 ani

AI avut dreptate Isabela Voinea in legatura cu tratamentele anti-acee de la Thursday Plantation.

E foarte bun, si pe mine m-a ajutat foarte foarte mult sa scap de cosuri si puncte negre.

alexandra

acum 10 ani

Imi poti spune si mie cum comand produsele de thursday plantation?

Andra Georgiana

acum 10 ani

Eu le-am gasit si comandat de aici: http://thursdayplantation.ro