acnee

Boli de piele

Postata de Cristian-Valentin cu 15 ani in urma.

Salut! De cateva luni incerc tot felul de tratamente pentru acnee! Mai nou mi-am luat zinerit. Inainte foloseam de la Avene ( gel de curatare cleanance si crema cleanance K) pe care le-am intrerupt dupa ce am inceput sa iau zinerit. Nu isi faceau cine stie ce afect...Intrebarea este dc pot sa folosesc si produsele Avene si zineritul in acelasi timp si cum? De cate ori pe zi se foloseste zinerit? eu mi l-am autoprescris...ceea ce nu stiu dc e bine! Va multumesc

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna,
Consultul dermatologic este obligatoriu inaintea inceperii unui tratament medicamentos. In absenta acestuia, iti recomand cateva remedii naturiste care pot veni in ajutorul medicamentelor sau le pot chiar inlocui in cazul in care forma de acnee nu este una grava.
Reteta 1:
Drojdie de bere, ulei de masline, macerat de orez. Pasta obtinuta din amestecul celor trei ingrediente trebuie aplicata pe zonele afectate in fiecarea seara, timp de 10 zile pe luna.
Reteta 2:
Comprese cu musetel, tinctura de vetrice si cimbrisor.
Reteta 3:
Masca de argila. Argila se sfarma bine si se amesteca cu suc de castravete sau de struguri. Se lasa pe fata aproximativ 15 minute, apoi se spala cu apa minerala.
Zinerytul se aplica de doua ori pe zi pe zona afectata. Succes.

acum 15 ani

buna,
stiu un dermatolog foarte bun in bucuresti, insa foarte greu iti poti face programare, adik te poate programa cam in 4-6 luni, este foarte cautat si am o prietena care a fost la el si a facut tratament si este foarte multumita de rezultate, mentionez ca , costul unui consult este de 200ron, dar se merita.Daca esti interesata trimite-mi mail la [email protected], succes

maraia361

acum 10 ani

Pastile pentru acnee -
http://track.derminax.ro/product/Derminax/?uid=2484&sid=748&pid=123&bid=adc***aec

Madalina Antoniu

acum 10 ani

Eu iti recomand un tratament pe care il am de la un doctor dermatolog foarte bun.

Tratamentul e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.

Am mai folosit si lotiune tonica si demachiant special conceput pentru acnee de la Thursday Plantation, pentru curatare mai buna si pentru a scapa de mai repede de acnee si puncte negre.

La mine a functionat cu succes si va recomand cu incredere.

gina

acum 8 ani

Si eu iti recomand aceaste produse de la Thursday Plantation pt acnee si confirm ca sunt bune. Eu am folosit de la ei si sunt tare fericita...o spuma naturala, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee. Le-am folosit zilnic, de 2 ori pe zi.