Acnee - Peeling

Boli de piele

Postata de valya cu 14 ani in urma.

Buna seara, Am acnee de foarte multi ani, am inceput un tratament de cateva zile cu azitrox si unele creme care sper sa-mi fie de folos... la sfatul unui dermatolog. Daca o sa am norocul sa scap de aceasta acnee deja foarte deranjata, cat de curand as putea face un peeling, deoarece am foarte multe semne (cicatrici) de la acnee... semne de buna purtare :). Cum as putea lua legatura cu dvs. pentru o eventuala programare pentru un peeling, deoarece pe plan local nu mi se dau foarte multe raspunsuri concludente. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (5)

Dr. Dermato

acum 14 ani

Puteti sa ma contactati la [email protected].
Peeling-ul se recomanda de obicei in lunile octombrie-martie, pentru ca dupa peeling trebuie sa va feriti de razele sorelui timp de o saptamana.

simona

acum 14 ani

buna! eu am avut doar pe frunte,insa din cauza ca le-am tot stors s-au intins la nivelul conturului fetei,in mod deranjant pe partea stanga. am incercat tot ce se putea cred eritroacnol,cutaden,zineryt,argila,propolis etc...si cel mai bun tratament este cel pe baza de produse naturiste. uite ce am descoperit eu si este eficient : aplica o masca din miere,si dupa 20 de minute clateste cu apa calduta, de 2 ori pe saptamana. tot de 2-3 ori aplica si o masca din castravete razuit(ca sa nu iti cada de pe fata) aceelasi procedeu dupa 20 de min clatesti cu apa calduta din abundenta. evita fondul de ten pt ca are foarte multe elemente chimice cum ar fi piliritura de cupru etc,care iti ataca si irita tenul. demachiaza-te cu ulei de masline in locul celor de pe piata, si foloseste un sapun antibacterian apoi o crema hidratanta tot antibacretiana, ambele de la sebamed. se gasesc in farmacii si sunt foarte eficiente. eu dupa o saptamana nu mai am decat cateva.

alina

acum 14 ani

am scapat de acnee cu autovaccin institut cantacuzino

ion

acum 14 ani

am multe cosuri pe corp mai ales perioada de vara,daca strang de ele iese lichid subtire la inceput urmat de o tulpina mai tare, pe care daca nu o scot in totalitate continua sa ma deranjeze. sufar de aceste cosuri cam de 15 ani,am incercat multe tratamente prescrise de medici, ajutatima va rog daca se poate. multumesc.

liliana

acum 13 ani

As dori sa stiu cat costa un asemenea tratament.