acnee inchistata si stafilococ auriu

Boli de piele

Postata de Ioana4130042 cu 15 ani in urma.

de 7 ani sufar de acestasa acnee am urmat diverse tratamente bazate pe antibiotice prescrise in urma anitbiogramelor care mai nou shimba rezistenta la antibiotic si am urmattratament hormonal pentru excesul de sebum ...dar degeaba si pentru chisturi ovariene si nivel crescut de androgeni(androcur +diane 35)mentionez ca am 33 de ani si 2 copii,trompe legate.In prezent inca mai merg la salon si urmez tratament homeopat,dar nu reusesc sa rezolv cosmarul

Raspunsuri (5)

Ioana4130042

acum 15 ani

de 7 ani sufar de acestasa acnee am urmat diverse tratamente bazate pe antibiotice prescrise in urma anitbiogramelor care mai nou shimba rezistenta la antibiotic si am urmattratament hormonal pentru excesul de sebum ...dar degeaba si pentru chisturi ovariene si nivel crescut de androgeni(androcur +diane 35)mentionez ca am 33 de ani si 2 copii,trompe legate.In prezent inca mai merg la salon si urmez tratament homeopat,dar nu reusesc sa rezolv cosmarul

Marian

acum 13 ani

sunt brbat, am 31 de ani si am acnee de la 18 ani nici in ziua de azi nu am reusit nici cu auto vaccin la institutul cantacuzino , dar ma bate gandul sa ma duc la un edocrinolog poate vrea la mine tratament cu hormoni .mergi la cantacuzino am auzit ca la unele persoane merge.

Dan

acum 13 ani

Pentru acnee intreba_ti prin farmacii daca se m_ai fabrica juvenal.Este o solutie albicioasa

ioana

acum 10 ani

incearca roacutane

Daiana Elena

acum 10 ani

Prietenul meu a avut probleme cu acnee foarte mult timp si la fel ca tine a incercat diverse tratamente dar fara efect.

Cel mai bun tratament anti-acnee pe care l-a folosit este cu creme pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai (Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

La el efectele cremelor s-au vazut foarte repede si a fost tare mutumit de tratament.
Pe langa creme a schimbat sapunul normal cu un sapun organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai pentru excesul de sebum.