Acnee hormonala

Boli de piele

Postata de Anca58130565 cu 10 ani in urma.

Sufar de o dereglare hormonala a progesteronului OH,ceea de imi determina o acnee pe care nu am reusit sa o tratez cu niciun fel de creme sau lotiuni.Problema mea este ca nu am voie sa iau tratament hormonal(anticonceptionale si altele)deoarece am hepatita b cronica si sint la faza in care fac tratament cu interferon.Ce sfat ati putea sa-mi dati?Macar pentru o ameliorare a acnnei...Multumesc

Raspunsuri (3)

.

acum 10 ani

Ai putea incerca DERMOGENT de la Dacia Plant costa in jur de 10 lei. Este o solutie din plante,o aplici de cate 2-3 ori pe zi .O sa observi inca de la bun inceput o ameliorare. Bafta!

Dr Mihai Danut Teodorescu

acum 10 ani

Sa va ungeti seara de 3 oei pe saptamana, de exemplu. luni miercuri vineri cu Retin a crema, ferind buzele si pleoapele, iar in celelalte 4 seri folositi skinoren crema, iae zilnic dimineata cu solutia nunita Zineryt. Regim alimentar fara euri conseve, salam

FreeStyle11

acum 10 ani

Pai trateaza-te de hepatita si apoi poti sa faci un tratament hormonal pt reglarea progesteronului.Pana atunci incearca sa mananci fara grasimi si curata tenul de mai multe ori pe zi cu servetele dezinfectante.Creme si alte solutii incearca cele care curata tenul, sunt destul de eficiente.