Acnee grava

Boli de piele

Postata de danutza_cristy cu 12 ani in urma.

Am si eu o prietena care se confrunta cu o mare problema si care a ajuns sa o deranjeze foarte tare!! Are tenul foarte foarte gras si este plina de cosuri pe fata. Vreau sa o ajunt si de aceea ma adresez dvs. A incercat tot felul de creme si de infuzii si de tratamente faciale, dar nu au rezultat. Pentru ea a devenit deja un complex foarte mare. Va rugam ajutati-ne!!! Da-ti-ne un sfat ce ar trebui sa facem in aceasta situatie!! Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare sfaturile dvs.

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Problema acneei este destul de complexa,iar cauzele sunt foarte variate. Trebuie consultata de un medic specialist in dermatologie .

danutza_cristy

acum 12 ani

Va multumesc frumos si din tot sufletul ptr raspunsul dvs. Daca nu as fii prea insistenta a-ti putea sa imi spune-ti daca pe baza unor analize (eventual la sange) s-ar putea gasi un remediu ( si daca mi-ai specifica exact care ar fi acelea). Mentionez ca prietena mea are 21 de ani si se confrunta de mai multa vreme cu aceasta problema. Va multumesc inca o data.

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Tocmai de aceea, pentru ca a incercat fel de fel de tratamente si lotiuni, fara rezultat , un medic dermatolog, va examina elementele de pe fata pacientei,iar aspectul il va corela cu anamneza amanuntita, . In functie de aceste concluzii preliminare ,poate recomanda si alte analize.

danutza_cristy

acum 12 ani

Am uitat sa precizez ca tratamentele si lotiunile au fost recomandate de un dermatolog, dar acneea nici macar nu a stagnat. Va multumesc frumos pentru raspunsurile dvs.

Apostol Ioana

acum 10 ani

Buna, mama mea e medic iar eu sunt studenta la medicina, sfatul meu este: sa cauti un tratamentul anti-acnee natural pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai(Tea Tree Oil) de la Thursday Plantation.

E foarte foate bun..prietenul meu avea o eruptie foarte puterinca pe fata si asa a scapat de ea..si pe viitor, sa nu iti spargi cosurile, nu faci altceva decat sa ii inmultesti! te pup