Venele varicoase (Scleroterapia)

Boli de inima Profilaxia varicelei

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Mama mea are asa ceva si arata rau ii provoaca si dureri, mi-e frica sa nu mostenesc varicele, as vrea sa stiu daca exista tratament de prevenire....

Raspunsuri (6)

chibicher

acum 16 ani

Poti sa te dai cu cremele care se gasesc in farmacii , sa faci sport ,sa bei multe lichide si sa mananci multe fructe.In momentul in care apar poti apela la metode chirurgicale.

vlad26

acum 16 ani

Este foarte important sa nu ai o greutate prea mare, sa nu stai picior peste picior o perioada indelungata de timp. De asemenea, ar fi indicat sa tii de cate ori ai ocazia picioarele cam la nivelul trunchiului (sa-ti sprijini picioarele pe un scaun cand stai pe canapea, de exemplu).

comentarii utilizatori

acum 16 ani

rm.valcea
am 71 ani si doresc o operatie de varice,nu stiu unde sa ma adresez. doresc sa foc operatia in bucuresti
multumesc ,

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am o mare dilema!! Tatal meu are varice si mama lui (bunica) a avut varice, eu voi mosteni? multumesc

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am o mare dilema!! Tatal meu are varice si mama lui (bunica) a avut varice, eu voi mosteni? multumesc

robert7291

acum 14 ani

nu e obligatoriu sa le mostenesti, in bucuresti cei de la proestetica sint buni, in iasi la spiridon dr diaconu