Vase de sange umflate

Boli de inima

Postata de sfiu cu 12 ani in urma.

De un an, mi se umfla vasele de sange de pe picioare,brate,globul ocular, si putin pe burta.In momentele in care se umfla, zonele sunt foarte calde, transpira,si sunt foarte rosii.De asemenea pulsul se resimte prin tot corpul.

Umflarea este agravata de caldura, pozitia verticala,oboseala.

Atunci cand temperaturile sunt scazute,problema dispare,dar reapare violent,spre exemplu, cand din frigul de afara intru intr-un local cu temperatura normala.

Nu simt nicio durere,insa senzatia ca merg cu niste sarme pe sub piele, pe picioare, e absolut insuportabila,plus ca incep sa ard si am o stare de moleseala.

Despre ce afectiuni poate fi vorba?Ce medic ar trebui sa consult si ce investigatii imi recomandati?(medicul de familie a dat din umeri)

Va multumesc foarte mult.

Raspunsuri (1)

numai un medic homeopat bun te poate ajuta

acum 12 ani

Mergi la un medic homeopat bun. Homeopatia cunoaste aceasta boala si o poate vindeca.
Insa trebuie sa mergi la un medic homeopat adevarat si nu la incepatori.