Valoare INR

Boli de inima

Postata de rflory cu 12 ani in urma.

Buna ziua
In urma analizei de sange, valoarea INR a iesit 0.98 la un interval biologic de referinta [0.8-1.3] si medicul de familie spune ca teoretic ar trebui marita doza de sintrom desi iau o pastila pe zi, fiind diagnosticata cu tromboflebita. Oare ar trebui sa repet analiza?

Raspunsuri (2)

Lazar Marinela

acum 12 ani

Nu sunt medic,dar am si eu tromboflebita profunda si iau sintrom jumate de pastila si INR mi-a iesit 2,03 si doctora mi-a zis ca e foarte bine asa si continuu tot cu jumate de sintrom inca o luna apoi repet iar INR.Am inteles ca e bine ca INR sa fie min 2 si maxim 3.

monica

acum 12 ani

INR trebuie sa fie aproximativ 1