Va rog un sfat

Boli de inima

Postata de Larisaaa cu 9 ani in urma.

Buna ziua.Am 19 ani si ma confrunt de ceva vreme cu niste simptome neobisnuite,incepusem sa obosesc repede si mi se mai infunda nasul din cand in cand(precizez ca puteam sa respir doar ca mi se mai infunda asa usor si dupa ce puneam picaturi imi reveneam) ,am fost la analize si rezultatul a fost ca aveam o infectie la stomac ,de asemenea am facut si un EKG iar doctorul mi-a spus ca imi bate inima putin mai repede ,m-a intrebat daca sunt emotiva iar eu i-am zis ca da,tensiunea mea a fost buna 12 cu 8...iar acum de curand am inceput sa ma intepe undeva sub sanul stang si deasemena am niste arsuri la stomac si ma inteapa muschii (in brate,cap, picioare) ba chair sa am niste senzatii de arsuri sau carcei,ma doare capul usor(fruntea mai exact) si mi sa spart si vas de sange la ochi...acum patru zile am facut un atac de panica si am facut din nou in EKG spunadumi-se ca inima imi bate normal si tensiunea la fel e buna dar tin sa precizez ca inainte cu vreo cateva ore 2-3 luasem un distonocalm, este posibil sa am probleme cu inima s-au toate astea sa fie de la atacurile de panica?

Raspunsuri (3)

Alexandra

acum 8 ani

Tensiunea este buna stai liniștită....daca ai pe cineva din familie cu tensiune arteriala (probleme cu inima ) fereste sa bei cafea multa sa mananci ciocolată în exces!!!!!

Alexandra

acum 8 ani

Iar sintomele care le ai sunt atacuri de panica sau pe fod de stres :* ai grija de tine

ana

acum 8 ani

pentru ca am manifestat aceleasi probleme si am mers din medic in medic ,cardiolog,pneumolog,gastrolog , cu siguranta ca aveti o distinie neurovegetativa cu atacuri de panica;mergeti la un psihiatru si veti primi un tratament care implica un antidepresiv si un anxiolitic ;sanatate!