Va rog mult ...

Boli de inima

Postata de sandus21 cu 12 ani in urma.

Buna ziua . Miotonie

Anomalie musculara caracterizata printr-o decontractare anormal de lenta.
Miotonia se caracterizeaza prin faptul ca, dupa o contractie normala, muschiul nu ajunge sa se decontracteze, nici sa-si reia starea de relaxare. Daca se cere, de exemplu pacientului sa stranga tare pumnul, el nu poate sa-l relaxeze brusc.

Sufar de aceasta boala. Nu am mai fost la medic cu aceasta problema dar am aceleasi simptome. Daca stie cineva mai multe despre aceasta boala sa-mi zica si mie va rog. Unde , la ce fel de sectie medicala ar trebui sa apelez pentru o consultatie. Ce medic ar trebui sa consult?

Va multumesc si sanatate multa tuturor!

Raspunsuri (1)

sandus21

acum 12 ani

nimeni ?