un sfat va rog

Boli de inima

Postata de MembruMobileApp15033021037178 cu 10 ani in urma.

Buna ! In urma cu doua luni si doua saptamani am avut un mic accident, in timp ce conduceam am simtit o stare aproape de lesin ! Aceasta stare persista si acum , dar in ultimul timp am si o senzatie ciudata in zona toracica, am pulsul foarte variat, perioade in care este intre 50 - 60 bataii pe minut si cand este 100 - 125 , vreau sa mentionez ca dureaza aceste bataii chiar orr . Mi - am facut 5 EKG - uri , ecografie cardiaca, holter EKG , totate mi-au dat rezultatul unui cord normal, dar eu tot am aceste starii ! Unde as mai putea sa apelez sau ce analize privind inima ar trebui sa mai fac ?
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

alina

acum 10 ani

Buna, am experiment aceste senzatii pe timpul sarcinii si după. Pe timpul sarcinii am facut un ekg cu rezultat tahicardie diatolica. Tratamentul a fost asapcardin. Recunosc ca starile de lesin erau urmate de atacuri de panica. Ulterior pe fondul oboselii am mai avut astfel de neplaceri: dureri in piept, imposibilitatea de a respira , chiar si fata efort. Eu iti sugerez sa faci mai intai o analiza completa la sange, in special electoliti, sodiu, potasiu pentru ca daca acesti parametri sunt sub limita ai gasit problema. Eu am luat o luna aspacardio mix mega trei si sase si rezultatele au fost f bune. Nu încercați sa tratati efectul, gasiti cauza si tratati-o.

MembruMobileApp15033021037178

acum 10 ani

Multumesc ! :)