Tromboza venoasa profunda

Boli de inima Tromboza venoasa profunda Preventia trombozei venoase dupa interventii chirurgicale ortopedice Tromboza venoasa renala Trombocitopatia
+2
Vezi toate grupurile

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

de apeoape 2 saptamini mi sa umflat coapsa dreapta,si am o durere constanta.aplic unguente,iau detralex de 2x1 pe zi,si sintrom,1si un sfert in fiecare seara.durerea nu trece.

Raspunsuri (58)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 20 de ani si de 3ani traiesc in germania,am fost la un simplu control de rutina si ma-m ales pentru acasa cu 15 injectii in burta pentru tromboza,sa fie norocul meu?

ramona ioana1

acum 15 ani

probabil ca asta e medicatia prescrisa in aceste cazuri. Ideea e ca nimic nu trece peste noapte trebuie insistat din pacate. Totusi la un moemnt dat ar fi bine de intrebat alt medic.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am 33 de ani si am tromboflebita venoasa profunda picior stang vor rog sa sa-mi recomandati un tratament . va multumesc

Rafael3

acum 11 ani

Alaturi de tratamentul anticoagulant oral trebuie sa purtati ciorapi elastici.
Cu stima,
Dr. Rafael Halpern
www.e-varice.ro
tel.0740.195.363

octavian29

acum 15 ani

D-na dr.Mirela Wagner face niste scheme de tratament pentru acest diagnostic, va sfatuiesc sa ii scrieti un email, pe adresa sa [email protected] dintre pacienti mei au reusit sa se vindece prin schema d-nei.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog sa-mi spuneti daca dupa o perioada de timp tromboza poate recidiva. am fost diagnosticata cu tromboza acum 4 ani, am facut tratamente si acum ma simt bine. va multumesc

alina

acum 9 ani

buna seara, ce tratament ati urmat de v-ati vindecat?detralex si vessel due cumva?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Vreu sa stiu unde pot merge sa-mi tratez copilu, are tromboza profunda la membru inferior drept.In prezent ia trombostop dar mi se pare putin ineficient.Vreau sa fac tot ce imi sta in putinta ca sa-l vad bine,are 11 ani.Va multumesc

Utilizator21632156426

acum 2 ani

Este indicat sa faceti cercetari amanuntite pentru fiul dv. Este neobisnuit ca un copil sa faca tromboza.

Va recomand analizele genetice pentru trombofilie.
Doamne ajuta.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am cancer la san, fac chimioterapie si am facut tromboza venoasa profunda la bratul la care mi se fac perfuziile. batul este in continuare la fel de umflat, dupa doua zile de injectii. mi se face CLEXANE 6000. poate sa imi spuna cineva ca facand tratamentul asta sunt in afara de orice pericol?

dani

acum 10 ani

Da si eu fac an spania clexane tromboza sa urcat de la picior drept la gat.si sunt si cu stomacul fac chimio e de groaza dar tromboza e sub control.

Laura60118576

acum 15 ani

Am mama in varsta de 69 ani,in urma cu 2 ani i s-a pus diagnosticul de tromboza venoasa recidivanta,iar anul acesta in urma cu aproximativ 4 luni a suferit o interventie chirurgicala de protezare la piciorul stang,astfel ca in urma interventiei la scurt timp a fost diagnosticata cu tromboza venoasa profunda.Actualmente e sub tratament cu Detralex(2*1\zi),Sintrom(1/zi),Vessel Due Forte,aplica unguente,insa piciorul se umfla la o jumatate de ora dupa ce pune piciorul jos,chiar se schimba la culoare si prezinta dureri.La inceput a primit medicatia cu Sintrom de 1/zi si INR era de 2,32,apoi in urma controlului i s-a prescris o jumate de Sintrom si de atunci INR a fost 1,24,insa ulterior s-a revenit la Sintrom 1/zi si asteptam rezultatul analizei de INR,insa ma sperie ca de cateva zile piciorul prezinta la glezna niste rupturi de vase,sa fie ceva grav?Ma tem pentru cheagurile de sange care pot dauna atat de rau si sunt fatale,de aceea va intreb daca e cumva un pericol acum in cazul mamei?Ma intreb cat timp va trebui sa faca acest tratament si daca va da ceva rezultate.Va rog sa imi recomandati un tratament sau alte sfaturi,cat trebuie sa faca miscare,daca e cazul sa se menajeze cu piciorul.As dori sa stiu unde as putea sa ma adresez in Bucuresti pentru un consult la cineva de specialitate,daca exista cumva o clinica speciala pentru tromboza venoasa profunda.Va multumesc anticipat.

iuliu lisandru

acum 15 ani

este un gel hepatrombin este foarte bun dar sa nu faci masaj doar dai incet cu el pt inceput iei doza mai mare scrie 50 pe el apoi dupa un timp iei 30 sanatate multa

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de curand am vazut pe discovery,un reportaj foarte interesant cu celebra dr G.aceasta in urma unei autopsii la o femeie foarte tanara,a descoperit k moartea acestea survenise in urma fumatului,combinat cu anticonceptionale luate pe cale bucala.si eu sunt una dintre acele femei care combina aceste lucrurisau le combina pt k incerc sa las unul din ele.Si cred k ala o sa fie fumatul!atentie fetelor,nu le combinati!impreuna sunt nefaste

comentarii utilizatori

acum 15 ani

AM ISCHEMIE-CRITICA.GR3 TROMBOZA ROG A-MI RASPUNDE,,DETIN.10 FIOLE ILOMEDIN...NIMENI NU.RISCA A MILE FACE,,VORBESC DR-PROFESORII AM FOST OPERAT BAY-PASS ACUM3.ANI ROG RANSPUNS STIMA ALIN...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

De ce nu este prea indicat in cazul in care faci tromboza si ai picioarele pline de varice sa faci interventie chirurgicala?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cat de eficient este contracubex ? momemtan folosesc cimeosil gel impreuna cu folia cimeosil .cheloidu care este la ureche si pe care momentan il tratez uc cimeosil are sanse de a se vindeca sau de a nu mai creste. de dermatix ce parere aveti ? va multumesc

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am facut tvp in urma administrarii de anticonceptionale acum,s-a intamplat acum 4 luni
si am incetat sa ma mai duc la facultate pentru ca mi-a fost frica.sunt in anul 3 si am inghetat anul.as vrea sa continui la anul
am mai auzit cazuri si nu s-au oprit din activitatile pe care le faceau inainte.eu ce sa fac?si cum trebuie sa procedez ca sa nu se mai intample?acum iau sintrom.

robert7291

acum 14 ani

tratamentul in tvp afara este anticoagulant pe viata nu doar 6 luni ca in romania, alfel sint sanse foarte mari sa recidiveze si poti sa mori prin embolie pulmonara.

constantin

acum 13 ani

Buna! am trombosis,fac tratament cu clexane si naproxeno de 2 luni vreau sa stiu daca pot face sport sau sa alerg .Va multumesc anticipat.

Pag 1 din 3