Tromboza venoasa cronica

Boli de inima Tromboza venoasa profunda dvt Tromboza venoasa profunda (TVP) sau embolie pulmonara (EP) dupa interventie chirurgicala

Postata de membru266135 cu 10 ani in urma.

Buna ziua tatal meu a fost diagonosticat cu tromboza venoasa profunda la piciorul stang acum 8 luni de atunci urmeaza tratament cu sindrom,saptaman a trecuta i am repetat iar doppler si i a iesit urmatorul rezultat:Tromboza venoasa cronica femuro-poplitee stanga,partial repermeabilizata e necesar sa ia in continuare Sindrom?sau sa treaca pe Clopidogrel?multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

De preferat este sa ia in continuare sintrom , insa decizia apartine medicului de chirurgie vasculara.

membru266135

acum 10 ani

Multumesc pt raspuns