Tromboza si detralexul

Boli de inima Tromboza venoasa profunda prim eveniment Tromboza venoasa profunda (TVP) sau embolie pulmonara (EP) dupa interventie chirurgicala Tromboza recurenta venoasa
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Monica_20 cu 12 ani in urma.

Buna ziua..am fost diagnosticata cu tromboza venoasa profunda la piciorul stang in urma cu aproximativ 2 saptamani...tratamentul prescris cuprinde arcoxia 1X10 zile si detralex 2X30 zile...este vreo problema daca intrerup 2 -3 zile tratamentul cu detralex sa pot consuma alcool de sarbatori sau imi recomandati sa nu? mentionez ca tratamentul cu arcoxia l-am terminat de 4 zile si detralex as mai avea 10 zile

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

respectati cu strictete tratamentul recomandat, pentru a preveni recurenta sau complicatiile trombozei venoase profunde.mentineti piciorul ridicat pe un plan orizontal,cand adoptati pozitia sezand un timp indelungat.