Trombangeita obliteranta (boala Buerger)

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Sal !!! cunosc pe cineva cu boala de: Trombangeita Obliteranta si are amandoua picioarele amputate,iar durerea sa mutat si la maini,si are si degetele amputate,ce bedicamente pot fi pt a puna circulatia sangelui In miscare pt a evita si amputarea mainilor ??? astept un raspuns pe adresa de e-mail [email protected]

Raspunsuri (5)

carmen658

acum 15 ani

Buna Florin,
Aceasta cunostinta a ta fumeaza? Daca da, atunci ar fi bine sa-i spui sa nu mai continue. Parere mea este sa mearga la un control si sa-l intrebe pe medic ce medicamente ii sunt bune pentru circulatia sangelui. Nu e bine sa ia asa de capul sau. Multa sanatate si sa ne mai scrii

vasilica97

acum 15 ani

buna, in absenta recomandarii unui dr, te sfatuiesc sa folosesti ginkobiloba, este un supliment alimentar, natural, f bun pt circulatie. Multa sanatate.

Dr. Cacovean Adrian

acum 14 ani

Mergeti va rog la adresa de mai jos:
http://www.dr-cacovean-adrian.ro/
La bolile arterelor gasiti raspunsul la intrebarea dv.
Cu stima

dana

acum 13 ani

cel mai important lucru este sa se lase de fumat apoi medicatia care trebuie prescrisa de un medic nu luat orce dupa cum ii trece prin cap

Dr. Cacovean Adrian

acum 13 ani

Corect!

Si nu orice medic, un chirurg vascular, cardiovascular sau cardiolog.

La un chirurg vascular are ocazia si sa vada (daca are noroc), un pacient amputat pentru asta si poate intelege ca nu este de glumit cu fumatul cand ai boala asta (si cu alte boli fumatul nu face bine).

Ori termini cu fumatul, ori te termina el pe tine, bucata (picior) cu bucata si nu se satura cu picioarele, trece apoi la maini.