Tratamentul prin angioplastie si folosirea de stent

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

tatal meu a racit un pic mai rau decat de obicei,se simtea rau il durea rau in piept,transpra si sufla greu.de urgenta mama l-a dus la spital la costesti de Arges,acolo l-au internat i-au fc analize si au diagnosticat ca este racit la plamani,si ca ar fii suspect de TBC,de urgenta l-au trimis la spitalul de TBC din pitesti arges,asta se intampla joi seara,acolo un spital pana luni nu a primit nici un ajutor medical pana luni pana cd i-au fost luate dinou analizele si au coniderat ei ca ar trebuii sa ia un pumn de 9pastile ceea ce l-a terminat pe tatal meu.din aceste pastile i-au ,,dat inima peste cap,,si l-au trimis de urgente la spitalul judetean arges,unde au luat dinou analize peste analize si este la terapie intensiva de o saptamana.aici doctora de garda mi-a explicat ca are probleme cu plamanul stanga ca nu asigura suficien oxigen inimii si ca are si cardiopatie ischimica,ceea ce mi-a spus ca are 2vase de sange care nu asigura suficien sange inimii.de o saptama nici un rezultat fara aparaturi dotati fara tehnologii avansate doar asteapta sa vada cum poate se comporta corpul lui dc il ajuta sa se fc bine fara prea multe interventii,legat la perfuzii atata.are nevoie urgent de ajutor .sunt disperata,ca fiica a lui eu si intreaga familie cer ajutor din partea unui specialist ce pot sa fc

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

tatal meu a racit un pic mai rau decat de obicei,se simtea rau il durea rau in piept,transpra si sufla greu.de urgenta mama l-a dus la spital la costesti de Arges,acolo l-au internat i-au fc analize si au diagnosticat ca este racit la plamani,si ca ar fii suspect de TBC,de urgenta l-au trimis la spitalul de TBC din pitesti arges,asta se intampla joi seara,acolo un spital pana luni nu a primit nici un ajutor medical pana luni pana cd i-au fost luate dinou analizele si au coniderat ei ca ar trebuii sa ia un pumn de 9pastile ceea ce l-a terminat pe tatal meu.din aceste pastile i-au ,,dat inima peste cap,,si l-au trimis de urgente la spitalul judetean arges,unde au luat dinou analize peste analize si este la terapie intensiva de o saptamana.aici doctora de garda mi-a explicat ca are probleme cu plamanul stanga ca nu asigura suficien oxigen inimii si ca are si cardiopatie ischimica,ceea ce mi-a spus ca are 2vase de sange care nu asigura suficien sange inimii.de o saptama nici un rezultat fara aparaturi dotati fara tehnologii avansate doar asteapta sa vada cum poate se comporta corpul lui dc il ajuta sa se fc bine fara prea multe interventii,legat la perfuzii atata.are nevoie urgent de ajutor .sunt disperata,ca fiica a lui eu si intreaga familie cer ajutor din partea unui specialist ce pot sa fc

Nora5

acum 15 ani

Intra pe acest site la Consulta Medicul poate acolo gasesti un medic specialist care sa te ajute si ar fi bine sa urmezi sfatul lui Misi
Multa sanatate