tensiune mica

Boli de inima

Postata de brinzlenuaca cu 11 ani in urma.

buna ziua,am 32 de ani si ma confrunt cu o problema...din totdeauna am avut tensiunea mica de la 8 si ceva la 10 si ceva cea mai mare sunt donatoare de sange din motive personale...cindva am avut si eu nevoie si am primit asa ca m-am hotarat sa donez si eu pt a ajuta pe altii si astazi am fost sa donez dar am fost respinsa pentru ca aveam tensiunea mica 7 cu 7 eu habar nu am ce inseamna asta si mi-a spus ca am si bataile inimii neregulate cind foarte dese cind rare...nu stiu ce sa zic,de ceva timp cind si cand imi amortesete mana stanga si degetele inelarul si cel mic la fel imi amorteste,de somn am momente cind nu pot dormi si momente cind nu ma satur de somn si cite odata simt ca nu respir corect adica nu am aer ametita sunt mai tot timpul astazi cind mi-a zis ce tensiune am,am cam intrat in panica si vreau sa mentionez ca cu nervi stau foarte prost si ma enervez destul de des si am avut si o viata destul de jbucimata...ce sa fac e de rau?????multumesc anticipat pentru raspuns

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult de cardiologie ( holter elecrocardiograma si tensiune arteriala pentru a identifica posibile anomalii) urmat de unul de endocrinologie ( afectiuni tiroidiene, etc).

mirel29

acum 11 ani

e rau de tot consulta un medic urgent multumesc

Gabi

acum 11 ani

Daca sunteti din Bucuresti puteti incerca medicina alternativa. Avem solutii pentru problema dvs de sanatate.