tensiune marita

Boli de inima

Postata de robertnelu cu 13 ani in urma.

In urma unui control de rutina la medicul generalist am descoperit hipertensiune 16/9. Am inceput un tratament cu prestarium de 5mg.Acest tratament nu a fost bun inca de la inceput tensiunea fiind intre 13,5/7.5 si 15,5/9,5.Dupa 2 luni de tratament au inceput dureri de picioare (o durere nu prea mare mai mult ca o zenzatie de arsura pe tota lungimea picioarelor).Este posibil sa fie de la Prestarium?A mai folosit cineva Prestarium si a avut asemenea reactii?

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Pentru Robert Nelu ! Bună ziua,
Simptomele pe care le menţionaţi, nu pot fi determinate de tratamentul pe care-l faceţi de 2 luni .Acest medicament în doză de 5 mg pe zi, numai excepţional poate avea reacţii adverse ca :cefalee( dureri de cap ), tulburări de somn, stare de oboseală , greţuri ,crampe intestinale . Cu bine Dr.Emil Oteşteanu

Gabriela

acum 13 ani

Pentru problema dvs de sanatate, in primul rand ar trebui sa faceti o analiza a intregului organism cu un aparat total inofensiv, care citeste la nivel de celula, fara radiatii si fara recoltare sange, pentru a vedea cauza problemelor dvs de sanatate. Aceasta analiza dureaza 30 de minute si costa doar 70 Ron. Apoi, in functie de rezultat vi se va recomanda tratament 100% naturist si personalizat pentru dvs. Pentru mai multe detalii si programari puteti suna la tel 0720325245. Gabriela.