tensiune mai mare

Boli de inima

Postata de vioreao cu 9 ani in urma.

totdeauna am avut tensiunea 10 cu ;acum doua saptamani cand mi s-a luat tensiunea aveam

Raspunsuri (2)

vioreao

acum 9 ani

totdeauna am avut tensiunea 10 cu 6 sau 7,acum doua saptamani cand mi s-a luat tensiunea aveam 14 cu 8,a doua zi 13 cu 8 am fost la medicul de familie si a spus ca este buna ,eu tot nu sunt multumita,specific ca de multe ori simt ca se misca pamantul cu mine,am fost foarte stresata in ultimul timp,as dori un sfat poate pot sa imi revin

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Faceti un test de efort care va va masura inclusiv tensiunea. Daca aceasta este in limite normale, cauza nu este cardiovasculara.