tatal meu sughite

Boli de inima

Postata de fabia_tranda11 cu 14 ani in urma.

buna ziua, tatal meu sughite incontinuu de vro cateva ori pe minut de o saptamana.a mai avut aceleasi probleme cu vro 5 ani in urma si s-a ales cu o cardiopatie ischemica.ce poate face pt a se opri di sughitat ca mi-e frica de o alta complicatie ce poate aparea.acest sughit a aparut in urma unei suparari foarte mari.va multumesc anticipat

Raspunsuri (6)

mikmok

acum 14 ani

Am gasit pe acest site un articol foarte interesant depre problema pe care o are tatal tau, citeste-l poate iti va fi de folos / //sfatulmedicului.ro/Diverse/sughitul_5893

Daca tot nu a reusit sa termine su sughitul incearca prin oprirea prelungita a respiratiei dupa o inspiratie fortata, eventual cu urechile si narile astupate; respiratii profunde, repetate in serie; putin otet sau zahar pe limba; gargara cu apa de la gheata sau cu bautura fierbinte; ingerarea unei mari cantitati de apa, cu inghitituri fortate, repetate, cu trunchiul aplecat inainte. Nuami bine si sanatate multa!

iulia

acum 14 ani

Cand am probleme cu sughitul eu apelez la lamaie dar deja la tatal tau se pune problema de mers la specialist.
Daca nu reuseste cu recomandarile din articolul mai sus mentionat nu mai sta pe ganduri, mergi cu el la dr

paveluc

acum 14 ani

apeleaza la un internist .poate sa aiba leziuni esofagiene,faringiene,etc..

oana

acum 14 ani

sughitul se poate datora iritarii nervului frenic,ar trebui sa mergi la un specialist pentru mai multe investigatii

fabia_tranda11

acum 14 ani

multumesc frumos pt sfaturi.de doua zile s-a oprit definitiv din sughitat,preotul din oras i-a citit o rugaciune,dupa ce a venit acasa,s-a culcat si dimineata nu a mai sughitat niciodata.poate e o minune,poate doar o p***ancidenta.multumesc inca o data

zapoi mihai

acum 9 ani

zapoi mihaidupa ce maninc ma apuca un sugit si tine foarte mult aseara numa dupa ce am varsat ma lasat sughitul ce pot face