tahicardie

Boli de inima Tahicardie jonctionala Tahicardie

Postata de angi-zenaida cu 15 ani in urma.

de ceva vreme am palpitatii.in urma EKG ului a reiesit o tahicardie pe care doctorul o gaseste inofensiva.palpitatiile si mai nou o durere inca persista .ce ar trebuie sa fac.in ciuda opiniei medicului e posibil ca acea tahicardie sa fie periculoasa?

Raspunsuri (4)

angi-zenaida

acum 15 ani

de ceva vreme am palpitatii.in urma EKG ului a reiesit o tahicardie pe care doctorul o gaseste inofensiva.palpitatiile si mai nou o durere inca persista .ce ar trebuie sa fac.in ciuda opiniei medicului e posibil ca acea tahicardie sa fie periculoasa?

Gabriela347

acum 15 ani

tahicardia nu este periculoasa !!!
este datorata excitantilor pe care din pacate ii bagam in gurita:cafea ,tigari,ciocolata.
si datorita stresului in care traim.
poti sa te duci la ce doctor vrei,o sa-ti dea medicamente daca vrei,medicamente care in timp au mai multe efecte secundare decat o tahicardie.
sunt asistenta medicala de cardiologie,lucrez chiar un Urgenta.

dorina2792709

acum 14 ani

Tahicardia, poate fi un efect al altor afectiuni. Fa-ti analizele complete si investigatii la un endocrinolog, internist. Tahicardia poate fi/fond nervos, o dereglare hormonala in urma stresului, dereglarile hormonale se pot deregla in volutia unui individ si trebuie din cand in cand sa-ti faci determinari hormonale. Daca ceva nu este in regula,medicul iti face tratamentul necesarsi scapi si de tahicardie. Deasemeni este bine de vazut prin analize (transaminaze, sumar de urina etc.), si eco. abdominal, si dupa ,invetigatiila fiere, ficat, rinichi. Acestia daca sunt atinsi',pot deasemeni da simptoma de tahicardie. Concluzie; in cazul tau, tahicardia poate fi efectul unei altei cauze.

claus

acum 13 ani

salut.am fost si eu diagnosticat cu tahicardie sinuisala si as vrea sa stiu daca se poate vindeca ca este f enervanta id ul meu clausclaus91 cine stie despre ea