Tahicardia supraventriculara

Boli de inima

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

sal.am fost transmisa de urgen la spital cu batai de inima foarte puternice si de tiroida am avut tensiunia 169 si am dor 22 de ani cemi puteti spune va multumesc

Raspunsuri (3)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

ai des probleme cu inima sau s-a intamplat pt prima data?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna,am aceste probleme de la varsta de 14 ani,am fost la dr cardiolog atunci si mi-a spus ca nu am probleme cu inima.In luna ianuarie am ajuns la spital cu bataile la inima de 260 pe min,am facut analize,ionograma serica si tsh sunt f bune,mi s-a dat o reteta cu darob de 80mg.Care sunt cauzele,ma puteti ajuta sa inteleg?Va multumesc

gabriela190128532

acum 15 ani

Am patit si eu in urma cu 5 ani , lucram intr-un birou cu seful meu si cu sotia lui. Tot timpul era un stres pt. mine deoarece le suportam certurile iar acasa erau altele. Tocmai ne cumparasem o garsoniera si ne apucam de renovare si atunci au inceput si problemele, pulsul nu scadea sub 110 aveam tot timpul o stare de neliniste si cateodata imi mai dadea si un impuls puternic in piept ca mi se oprea respiratia. La fel nu era nimic de la inima, totul era de la stres si oboseala. Am luat vreo 3 luni mg forte 1 -2 pastile pe zi si nu am mai avut probleme cel putin nu ca atunci. Va recomand sa luati mg e foarte bun in perioade de stres. Sanatate.