Sunt ingrijorata

Boli de inima

Postata de Alina.MIhaela cu 12 ani in urma.

De cativa ani pot sa spun ca am o "problema" la inima . In diferite zile am episoade de batai neregulate si de intensitate crescuta , si imi este greu sa respir , sau in alte zile am dureri ca niste "junghiuri" care imi tin cateva minute. Mentionez ca am aproape 17 ani . Sunt motive de ingrijorare ? Inca un aspect , la 14 ani am facut o electrocardiograma , care nu a evidentiat nimic .

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru înlăturarea suspiciunii privind o eventuală afecţiune cardiacă ar fi recomandată efectuarea unui nou EKG, în urma obţinerii rezultatelor acestei analize putându-se orienta diagnosticul. Aceste ˝bătăi neregulate şi de intensitate crescută˝ ar putea fi generate însă şi de o stare de oboseală marcată, stres, anxietate, etc.