Stimulator cardiac bicameral

Boli de inima

Postata de Hans36 cu 14 ani in urma.

Buna Ziua. Mama mea a primit diagnosticul de boala de nod sinusal tahi-bradi si se recomanda implantarea unui simulator cardiac bicameral , asta pentru ca prin administrarea de betablocant valorile pulsului ajung sub 50 ,urmand ca in perspectiva sa se faca si o ablatie.Spuneti-mi va rog daca exista posibilitatea ca macar o parte din pretul pacemakerului sa fie recuperata de la casa de sanatate.
Va multumesc

Raspunsuri (1)

Hans36

acum 14 ani

Buna Ziua. Mama mea a primit diagnosticul de boala de nod sinusal tahi-bradi si se recomanda implantarea unui simulator cardiac bicameral , asta pentru ca prin administrarea de betablocant valorile pulsului ajung sub 50 ,urmand ca in perspectiva sa se faca si o ablatie.Spuneti-mi va rog daca exista posibilitatea ca macar o parte din pretul pacemakerului sa fie recuperata de la casa de sanatate.
Va multumesc