Stenoza aortica

Boli de inima Stenoza aortica

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

domnule doctor am si eu o inrebare.daca o persoana are valva stramtorate trebuie inlocuita ?nu se poate trata si cu medicamente?.va rog frumos astept raspuns

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

intrebare: daca stare de sanatate a pacientului este buna, fiind administrat tratament, cand trebuie sa se intrevina chirurgical? mentionez ca tatal meu este disgnosticat cu acest diagnostic, are 60 de ani si urmeaza tratamentul medicului cardiolog. Parerile cardiologilor sint impartite in ceea ce priveste interventia chirurgicala. cu multumui anticipate.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Bunica mea are 72 ani si a fost diagnosticata recent cu "stenoza aortica". Tinand cont de faptul ca are o varsta relativ inaintata, tinand cont de asemenea de faptul ca mai tot timpul avea probleme de inima (tensiuni ridicate, o semipareza faciala in urma unui accident vascular in urma cu cca 30 ani), este recomandata o interventie chirurgicala????

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna am o fetita de 7 ani si am descoperit pe la 3 anisori ca fetita sufera de stenoza aortica am fost cu ea la medic si mi-a zis ca nu trebe sa urmeze un tratament si ca in timp se va desvolta cum trebuie

comentarii utilizatori

acum 15 ani

nu se poate decat prin inlocuirea valvei aortice cu una metalica

comentarii utilizatori

acum 15 ani

AM 29 ANI.AM FOST DIAGNOSTICATA CU STENOZA AORTICA GRADIENT 26.AS VREA SA STIU DACA POT SA RAMAN INSARCINATA.GINECOLOGIC SUNT SANATOASA.VA MULTUMESC.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Cum pot inscrie o persoana pe lista de asteptare pentru transplant de celule stem si inca o persoana ca donator de celule stem. Exista un site/forum un nume de fundatie unde exista persoane care se ocupa de asa ceva?