Spitale renumite - operatie valva

Boli de inima

Postata de Karina521 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Mama mea in varsta de 54 ani trebuie sa se opereze urgent pentru schimbare de valva. Am rugamintea sa ma ajutati cu un sfat: unde gasesc cei mai buni doctori pentru chirurgie vasculara si aparatura performanta: la Timisoara, Tg. Mures, Bucursti- Fundeni sau Bucuresti - SRI Balotesti? Se poate sa imi recomandati un chirurg? De asemenea, se poate sa imi spuneti cat ma cost aproximativ o astfel de interventie, ma refer la un cost estimativ in total daca se poate. Multa sanatate!

Raspunsuri (5)

simonicolle

acum 9 ani

buna Karina! in ce stadiu te afli cu mama ta? ati decis asupra medicului? spitalului? a avut loc operatia?
si eu ma aflu la inceputul acestui drum trist si foarte complicat si caut cu disperare ajutor, sfaturi, pareri..
daca vrei, putem discuta mai multe despre aceasta problema la adresa
[email protected]

sanatate multa!

simonicolle

acum 9 ani

buna ziua!
daca se confrunta cineva cu insuficienta mitrala gr 3 sau s-a operat recent de asa ceva, va rog opinii, sfaturi, medici, clinici care pot fi luate in considerare.
ma intereseaza foarte mult cum decurge o astfel de operatie, cum te simti postoperator, ce sanse sau cat timp se poate pastra o valva artificiala...ce i se spune pacientului inainte de operatie..
va multumesc!

peterzer68

acum 9 ani

Nu stiu de unde sunteti, dar daca doriti o abordare foarte profesioanala, prompta si un specialist de renume, apelati la Centrul de chirurgie "Sf. Gheorghe" din Arad (tel. 0257-338.498), unde consulta si opereaza prof. dr. Galajda Zoltan. D-l prof. este seful clinicii de chirurgie cardiovasculara de la Debrecen (Ungaria),somitate in domeniu, dar lucreaza si la clinica din Arad.
Precizez ca vorbeste fluent romaneste.
d-l doctor se este specialist in reconstructii de valve naturale.
succes.

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Ce valve trebuie schimbata, aorta sau mitrala? Mama dumneavoastra este la o varsta relativ tanara, ac***a o speranta de viata mai mare de 20 de ani si poate e necesara o plastie sau o valva metalica. Toate centrele sunt bune, sunt chirurg cardiac, operez si in Romania si daca aveti nevoie de mai mult va astept la o consultatie.

www.inimed.ro

Ionela

acum 9 ani

Buna ziua , cat ma costa sa schimb o valva aorta ?