Spasmofilie latenta?

Boli de inima

Postata de Mary The queen cu 11 ani in urma.

Buna ziua!! Am 23 de ani si de aproximativ 4 luni ma confrunt cu o stare ciudata de sanatate in sensul ca mi s-a facut ff rau intr-o seara: am avut senzatia ca nu pot respira, imi tremurau mainile si picioarele, imi aportisera nasul si gura. Speriata, am sunat la Salvare si aceasta a sosit administrandu-mi solutie Ringer. De la acel moment ma simt slabita, am dureri in piept,, ma dor muschii mainilor si picioarelor, am senzatia uneori de ameteala, dificultati de respiratie si o oarecare presiune la ceafa . Acest lucru se petrece mai mult cand stau in casa, de regula singura. Afara sau in oras, parte din aceste simptome dispar. Am facut analizele de doua ori la interval de doua luni si acestea au iesit normale, inclusiv VSH-ul. De asemenea, am facut EKG si analiza cu holderul si doctorul m-a asigurat ca nu sunt probleme la inima. Se pare ca ar fi vorba de spasmofilie latenta. Mi s-a prescris calciu si magneziu, am luat dar starea mea de rau persista. Ce ma sfatuiti? Multumesc mult anticipat.

Raspunsuri (1)

Gabriela(29)

acum 10 ani

Buna! eu cred dupa parerea mea ca sant atacuri de panica,pentru ca aceleasi simtome le am si eu,insa eu iau tratament cu cipralex 10 si ma simt mai bine...multa sanatate