Simt rece la picioru stâng ?

Boli de inima

Postata de MembruMobileApp1508007093 cu 6 ani in urma.

Buna, lucrez pe camion șofer, de vreo doi ani vine aier rece la picioru stand iarna, iar acum, cum apare unpic rece clima, simt tot rece la picioru stâng de la genunchi in jos pana la călcâi , ma poate ajuta cineva cu un sfat ?? Va mulțumesc

Raspunsuri (2)

Eblis

acum 6 ani

Sunt multe afectiuni care pot cauza aceste simptome.De la circulatie pana la neurologice.Conteaza si varsta pe care o aveti.Nu sunt medic dar e mai bine sa mergeti la un medic pentru niste teste de rutina.E posibil sa fie ceva minor dar daca nu faceti teste puteti doar banui.Nu cred ca e asa greu sa se poata diferentia.De exemplu un indicator pentru arterita ,un test foarte simplu dar care se pare ca e prescris tarziu pentru multi:indexul glezna brat..E foarte ieftin si se masoara tensiunea in brat si glezna si se poate depista o eventuala ingustare a arterelor dar multi medici nu recomanda de ce nu stiu..Apoi neurologic un CT sau RMN ..Analize de sange generale ,factor reumatoid etc.Inca o data spun..E foarte usor de diferentiat dar trebuie sa ai mai multe informatii.Mergeti la medic!Sanatate

MembruMobileApp1508007093

acum 6 ani

Buna, in zona genunchi si pana la călcâi a insistat aiuru rece, si acum simt rece imediat cum se răcește unpic vreme, am 35 de ani