Simptome infarct

Boli de inima

Postata de Cezaraaxinte cu 11 ani in urma.

Am niste simptome care ma fac sa cred ca sunt aproape de un infarct. Foarte frecvent simt dureri in piept si brat, si am stari dese de greata si anxietate. Poate fi vorba despre altceva, sau este cazul sa-mi fac un control de specialitate?

Raspunsuri (2)

cameliatd

acum 11 ani

Pentru ca inima este un organ vital, as spune sa nu mai astepti pana sa inlaturi dubiul, si sa iti faci un control cat mai poti preveni situatia. Este posibil sa fie vorba si despre altceva, dar nu este o situatie in care sa fie neglijata.
Iti recomand un centru de specialitate, la care te poti duce cu incredere: Centrul Medical Focus, Dr. Barac Daniela! www.centrulmedicalfocus.ro

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru linistea dumneavostra, efectuati un consult cardiologic ( ekg, test de efort, ecografie cardiaca). Exista si alte cauze ce pot mima suferinta cardiaca insa, aceasta din urma trebuie exclusa.