simptome ciudate

Boli de inima

Postata de mariana574 cu 12 ani in urma.

Am 42 de ani ,fumator si bautor de cafea .intr-o dimineata am baut o cafea prea concentrata si am avut niste simptome la nivelulu inimii.Am simtit cum inima o ia razna , o stare de lesin si m-au taiat apele.Am facut o ecografie si rezultatul a fost RITM SINUSAL NORMAL .Mi s-a spus sa stau linistit ca nu am nimic si doar cafeaua a fost de vina.As dori sa intreb daca EKG-UL ESTE SUFICIENT SAU TREBUIE SA MAI FAC ALTE ANALIZE.

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă simptomele se vor repeta va fi necesară şi efectuarea altor analize. În orice caz trebuie evitat consumul de cafea.

DAMIAN VIOREL

acum 12 ani

Multumesc pt raspuns.Aceste simptome le-am mai avut si acum doi ani dar tot dupa o cafea,pana acum nu am mai avut probleme.T.A.=130/80,pulsul nu este mai mare de 70/min COLESTEROL= 213 IAR TRIGLIGERIDE=106.Medicul de familie mi-a spus sa stau linistit ca sunt cauze neurovegetative.As dori sa stiu daca aceste analize sunt suficiente ,si daca sunt probleme mult mai grave .egk=ritm sinusal normal.Va multumesc pt intelegere.