sfat

Boli de inima

Postata de usva cu 11 ani in urma.

am facut niste analize si am proteina c reactiva 2,2 si fibrinogen 491 am inteles ca nu prea sunt bune ce puteti sa-mi spuneti

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Acestia sunt considerati reactanti de faza acuta, adica sunt printre primii care se modifica in cazul unei inflamatii, infectii, etc.
Tin sa precizez ca rezultatele de fata nu sunt foarte modificate ( proteina C reactiva fiind chiar in limite normale).
Este recomandat sa fiti evaluat clinico-biologica intr-o sectie de medicina interna.