sa am probleme cu inima?

Boli de inima

Postata de ancusor cu 13 ani in urma.

buna,am si eu o problema.am palpitatii la inima si simt cum si pulsul bate mai tare atunci pe moment pt o secunda.si am ceva timp de cand simt ca nu respir bine parca respir mai greu.ce sa am oare?''?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Eu inclin catre o stare de anxietate dar mergeti la un consult cardiologic. Daca totul este ok, consultati un psiholog.

angela codre

acum 13 ani

Posibil sa fie virsta?Daca va indreptati spre menopauza sunt posibile astfel de modificari ale ritmului cardiac!!Asa cum a spus si Iuli,un consult la cardiolog va poate da un raspuns!! Sanatate multa !

Iuli

acum 13 ani

Are 21 de ani. De aceea spun ca e cel mai probabil psihic (in afara cazului in care exagerati cu cafeaua, coca cola, ceaiul verde sau negru, red bull etc). Eu am facut palpitatii de la ceai verde si de la pepsi twist.

Psh Ioana Panculescu

acum 13 ani

incearca sa legi de un eveniment acel moment nu este intamplator...daca nu reusesti sa faci conexiuni mergi la un cabinet psihologic

Claudia

acum 11 ani

Buna!!Am si eu o problema de vreo 10 luni..am palpitatii,ma inteapa pieptul in partea stanga,simt ca inima o ia razna..am facut cateva ekg-uri la spital care au iesit bine..si una la medicul cardiolog care a iesit ok..am 20 de ani..si imi este tare teama...nu am in familie persoane cu probleme la inima...am facut si un ocograf la glanda tiroida si imi arata o mica gusa...de la ce sa fie problemele mele???sunt foarte speriata si deseori ajung la spital cu atacuri de panica....un sfat va rog mult!!

Claudiu

acum 11 ani

Elimina stressul, mananca la timp, odihneste-te si nu mai pierde noptile, consuma mai multe alimente bogate in calciu si magneziu, fa miscare si intr-o saptamana vei fi ca noua! Fara tigari, cola, cafea si energizante! Sanatate!