retentie de apa

Boli de inima

Postata de EVA M cu 10 ani in urma.

pe langa varice mostenite genetic, ma confrunt si cu o retentie de apa cumplita (ambele s-au declansat puternic in timpul sarcinii cand am luat 30 kg, acum 11 ani) ; cam de 1 an, ma umflu in permanenta, indiferent ce consum (chiar si apa) - abdomenul si picioarele ; venele si varicele sunt proemintente si ma dor; carui medic sa ma adresez, mai bine zis catre ce specialitate sa ma indrept? (analizele sunt bune, am fost la cardiolog si la boli interne vizand rinichii si sunt ok)

Raspunsuri (3)

Acatrinei M.

acum 10 ani

De aceleasi probleme a suferit si mama mea. Acum este mai bine, a mai slabit putin. A urmat un regim strict fara sare, bazat mai mult pe fructe si lichide. Sa stii ca sarea ajuta la retinerea apei in organism. In plus a consumat zeolit lichid timp de 3 luni. A fost singurul tratament care a avut efect si de care este foarte multumita.

Dong Haichuan

acum 10 ani

Cautati pe internet informatii despre terapia cu urina.
Aparent este eficienta in cazul retentiei de apa.
Sanatate.

STELIADE

acum 10 ani

DIN 2006 AM BAUT APA PLATA CATE 2 KG PE ZI ,SI MAM UMFLAT IN BURTA , CE MANANC DAU GAZE PRIN GURA , ACUMA MEAU APA DE LA POMPA DE LANGA BLOC , MEDICU DE FAMILIE MI-A RECOMANDAT CA SA NU MAI APA PLATA CA ARE CONSERVANTI , SA NU MANANC FASOLE , CARTOFI PRAJITI , POT SA II FAC FERTI DAR SA NU PUN NIMIC IN EI , MAM INGRASAT DE LA 110 KG AM AJUNS LA 135 KG , TARE VREU SA SLABESC , DAR LA 60 ANI , MEDICU A SPUS CA ASTA ESTE VIATA II MOSTENIRE , MAMICA DUMNEZEU SA O IERTE AVEA 170 KG . CU STIMA