Puls mic

Boli de inima

Postata de angelica49 cu 12 ani in urma.

Mama este hipertensiva,are tratament ,dar de un an are valori mici ale pulsului.Are 30,39 ,cateodata 45.Cine ma poate sfatui ce sa fac,,este palida,oboseste,varsta ei e de 64 ani

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa fie reevaluata de un medic cardiolog.

angelica49

acum 12 ani

Va multumesc ,chiar asta am si facut.Nelamuririle noastre si ale cardiologului se contureaza cu o trimitere la endocrinolog,existand suspiciuni legate de glanda tiroida.

Odesteanu Mirella

acum 10 ani

Am 73 de ani-tensiune 140/70 ,dar un puls in medie 50.ce ma sfatuiti sa fac sa-mi creasca putin pulsul?multumesc frumos.mentionez ca nu am nici un fel de boala-cronica .