Puls mic, sufocare

Boli de inima

Postata de DANIELA16977351 cu 16 ani in urma.

De doua zile nu mai pot sa dorm, din 5 in 5 min ma trezesc noaptea sufocandu-ma si cu ameteli mari si pulsul foarte mic 48.Ce poate sa fie am fost la doctori am facut la EKG uri de m-am saturat si nu au gasit nimic plus o Ecografiecardiaca si la fel nimic...Doctoru mi-a spus ca am aritmi si nu este nimci grav. Am un program destul de incarcat sala fittnes, job-ul. Poate sa fie de la oboseala, stress, effort intens?

Raspunsuri (12)

pompiliu194068

acum 16 ani

mai usor cu munca! Si incearca sa nu mai mananci seara mancare grea. Bea un pahar de vin rosu in fiecare seara. O partida buna de amor o sa-ti pice bine

Fanica2106489

acum 15 ani

Am 34 de ani si am fost diagnosticat cu ,,bradicardie sinusala,, Am puls 47 si de un an stari ingrozitoare...randament scazut la serviciu,, somn continuu, ameteli, slabiciune fizica, dureri in zona stanga.
daca ai gasit vreo rezolvare sau vrei sa discutam mailul meu e [email protected]. Eu vineri voi incerca si la un homeopat

vargaedith

acum 12 ani

Am o prietena care are puls scazut si de curand a fost la endocrinolog si spune ca disfunctia tiroidei da pulsul scazut............

marianfodor1

acum 13 ani

am acelasi simtome dar nu afaspuns nimeni ce remedi sunt mas bucura daca asputea afla

sanda

acum 10 ani

eu am mancat o bomboana cu eucalipt si mi-a crescut pulsul de la 48 la 57 si tensiunea de la 106 la 128

sanda

acum 10 ani

am citit undeva ca si menta ridica tensiunea, un ceai de menta sau o bomboana cu menta , merita incercat. In primavara aveam pulsul prea ridicat si am tot luat magnerot (magneziu) 2 buc 1dimineata si 1 seara. Tinusem dieta fara paine etc. si am probleme cu tiroida. sanatate!

mihalcea george

acum 9 ani

Eu am puls oxcilant,50...58....60..68 stiti ce poate ridca pulsul?Multumesc,anticipat ,celor care imi pot da un raspuns,

selda

acum 8 ani

Cu siguranta e din cauza efortului deoarece eu ma trzm la 3 noapte cu dispnee ameteli am faqt ekg spirometrie radiografie analize la sange fel de fel..si nik knd am inceput sa ma kalmez si sa nu depum efort am inceput sa ma simt ok

Nelu

acum 7 ani

Eu am vut pulsul 36, si a venit ginerele meu si a zis sa beau 1 pahar de vin rosu cu Cola dupa care a crescut pulsul la 52 de batai, in mai putin de 10 minute!!!

Mara

acum 7 ani

Nu ye speria draga eu il am fe 37 in repaus si somn 33 si nu miau pus peace maker atat pot sa iti spun ca cred ca e de la tigara electronica ca sar putea sa scada pulsul la tine e ok sub 40 ii o problema

Utilizator11526650479

acum 3 ani

Bună cum mai ești tu cu pulsul Ai descoperit cauza?? Și eu am început sa am pulsul mic și tensiunea mica după ce m-am operat de fiere am niște goluri la inima dar cel mai tare ma sperie pulsul mic oare ce o fi doamne

ezerulaura

acum 3 ani

Eu, după operația de fiere am avut o perioada tensiunea mica...gen 8 cu 5.
Și acum uneori e 10 cu 6.(3,5 luni de la operatie). Trecuse o lună de la operatie, am vorbit cu doctorul de tensiunea mea. Mi- a zis sa incep sa mănânc cate puțin din toate. Am ajuns la 11 cu 7. Golurile alea le-am simțit și eu. O fi fost de la anestezie, de la tensiunea mica....nu știu. Nu le mai simt acum.
Când simțeam că am tensiunea fff mica luam o linguriță de miere de albine( din sursa sigura). Îmi mai făceam și un pahar de apa cu 1/4 linguriță rasă sare. Funcționa să știi.
Multă sănătate!