Prolaps de valva mitrala

Boli de inima

Postata de gheorge dumitru cu 15 ani in urma.

Cand eram mai mica am fost diagnosticata cu mic prolaps de valva mitrala.
Ultima data cand am fost la medic, mi s-a spus ca nu am nimic.
Peste 2 saptamani plec din tara si zbor cu avionul. Ar trebui sa merg la un cardiolog inainte? Mentionez ca mai am din cand in cand dureri in partea inimii si mai iau aspacardin. Am 22 de ani! Va multumesc

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Crissa,
Sfatul meu este sa mergi sa-ti faci un control de rutina. Ar fi bine.
Sanatate maxima!

florin

acum 13 ani

din punctul meu de vedera iti recomand sa faci un control cat mai repede la un cardiolog bun am 24 de ani si mam nascut cu prolaps de valva mitrala iar acum la 23 de ani mam operat la valva mitrala deoarece era tare deteriorata si aveam si 2 coarde tendale rupte din cauza eforturilor deoarece facem si sport mai exact fotbal si nuu aveam voie.acum dupa interventia facuta in italia la roma ma simt mai bine si sunt multumit.pot sati spun ca aveam insuficienta respiratorie ininte din cand in cand dureri in zona inimi si batai neregulate MULTA SANATATE