prolaps de valva mitrala.insuficenta mitrala.gradu 2

Boli de inima

Postata de romulusrms cu 10 ani in urma.

Buna ziua,am fost diagnosticat cu aceasta boala in decembrie 2012,dupa 6 luni de zile am facut din nou ecografiei cardiace,acela mio zis ca este totul in regula ca pot sa fac si fotbal.am plecat apoi in italia am facut si acolo ecografiei cardiace,mio zis ca este totul in regula la fel mio zis si doctoru din italia.apoi dupa 2 luni am inceput sa fac niste flotari si sport asa usor,dar ceva nu este in regula asa simt eu,la eforturi incepe sa ma doara capul,si am venele iesite pe ochii si mereu sunt rece la maini si la picor,am 71 de kg si 21 de ani ,inaltime 1.78 zodia fecioara,nu fumez,nu consum alchol,nici cafea...deci va rog din toata inima mea sa imi dati un sfat bun ce sa fac,acuma sunt in italia si nu stiu ce sa ma fac,spunetim voi ce ar trebui sa fac,sa ma operez,sau ce imi recomandati voi...ca nu mai suport asa...

Raspunsuri (2)

Mitch

acum 10 ani

Stai linistit tinere. Si eu am aceeasi problema si doctorii mi-au spus ca abia dupa ce trece de gradul 3,5 se pune problema schimbarii valvei. Nu iti mai face griji ca mai rau faci. O sa vezi cand vei ajunge sa nu mai ai forta si putere atunci sa-ti faci griji.Nu intamplator medicii ti-au spus sa nu iti faci probleme. Incearca sa faci mereu miscare. recomandabil mersul pe bicicleta (chiar statica). Sanatate multa.

romulusrms

acum 10 ani

Multumesc...sanatate si tie,Dumnezeu si isus cu noi..